Даю 30 баллов.Выписать с мазтацкай литаратуры 5 бязлучникавых сказау.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Васіль Быкаў "Новая цывілізацыя" 1. Медыцыну вырашылі пакуль не чапаць — медыцына можа набыць важныя функцыі ў адказным дзяржаўным праекце. 2. Вынікі апынуліся нечаканыя — замест эканоміі выдаткі на пенсіі значна павялічыліся і перасягнулі адпаведны перыяд мінулага году.  3. Урад на некалькі дзён упаў у прастрацыю — шырока разрэклямаваныя і не меней шырока падтрыманыя народам меры аказаліся на справе мыльнай бурбалкай.  4. Але тое не было масавай з'явай — бальшыня пенсіянераў сціпла брала абавязанні, атрымлівала ўзнагароды і шпацыравала па вуліцах — па адным ці гаваркімі кампаніямі.   5. Попыт на іх, аднак, усё павялічваўся, усё новыя групы пенсіянераў бралі і бралі на сябе новыя абавязанні.