Даю 99 баллов!!!!! Только напишите рассказ о любом супермаркете или гиппермаркете России на англисском языке.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Текст ниже надеюсь помогла)))))))))))))))))))
Гость
In Russia many landmarks. they are cinemas markets and museums. In its landmarks my lovely is supermarket . it is name a (название супермаркета) . It is very good market in the world. In this market peoples can bought somethings . They are food games clean and organized things. In its supermarket very clean. This market very good!!!