Dear friends, My name is Andrew. I am a boy. I am eight. I am from Great Britain. I live with my mum, dad and... Rose. I have got a dog Wolfie. Rose a

Dear friends, My name is Andrew. I am a boy. I am eight. I am from Great Britain. I live with my mum, dad and... Rose. I have got a dog Wolfie. Rose and l like to play with Wolfie. Wolfie is merry and... . Have you got dogs or cats, parrots or fish? I go to school and l am a... .I can reand,write and count. I like to reand fairy fales and...pictures. I also like to... letters to my friends. Do you go to school? Have you got post ofices and postmen? I like... . I ride my bike and play football in summer. Can you play football? Have you got spring or winter? Have you got rivers and forests? Please write back. Andrew
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Дорогие друзья.Меня зовут Андрей. Я мальчик. Мне восемь. Я из Великобритании. Я живу с мамой, папой и с сестрой Розой. У меня есть собака Вольфи. Розе и мне нравится играть с Вольфи. Вольфи- веселый и умный. У вас есть собаки или кошки, попугаи или рыбки?Я хожу в школу и я ученик. Я умею читать, писать и считать. Я люблю читать сказки и рисовать картинки. Я тоже люблю писать письма своим друзьям. Вы ходите в школу? У вас есть почтовые отделения и почтальонов?Я люблю лето. Я катаюсь на велосипеде и играю в футбол летом. Можете ли вы играть в футбол? У вас весна или зима? У вас есть реки и леса?*                    так наверное