Design а leaflet about ukraine for tourists work in a group .choose any country and answer the questions first where is your country? what is the weather like in each season? what clothes does a tourist need to bring for each s...
Design а leaflet about ukraine for tourists
work in a group .choose any country and answer the questions first
where is your country?
what is the weather like in each season?
what clothes does a tourist need to bring for each season?
prepare a leaflet for tourists помогите сделать
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Перевод:
Оформите (может надо прям сделать своими руками) буклет для туристов об Украине.
Работайте в группах, выбери любую страну и ответь на вопросы. Первый:
Где находится страна?
Какая погода стоит в каждое время года?
Какую одежду нужно надеть туристу на каждый из сезонов?
Сделайте буклет для туристов