Диалог на англ.яз "как заказать столик в ресторане" пользуясь вот этими предложен

Диалог на англ.яз "как заказать столик в ресторане" пользуясь вот этими предложениями: 1.I'd like to book a table,please. 2.When would you like it for? 3.For how many people? 4.There'll be four of us. 5.For tomorrow evening, at 9:00 pm. 6.Could i also have a contact number? 7.What name should i book it under? 8.You're welcome
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Good day, madam ! I'd like to book a table , please . Is it possible ? -Good day, Sir! Yes , of course you can book a table . When would you like it for ? -Well, I think for tomorrow evening, at 9: pm . -For how many people? -There will be four of us . -What name should I book it under? -My name is Mark Douglas. -Could I also have a contact number ? -Sure , my contact number is 999-666. -We are glad to see you at our restaurant. You are welcome , Sir Mark Douglas. -Thank you very much .