Диалог на тему Суеверия на английском. 2 человека (мужчины) Достаточно большой диалог для 9 класса. Спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 — Hi there, John! How are you doing?  — I'm fine, but I feel like something bad is going to happen today.  — Why do you think so?  — I saw a black cat this morning.  — Haha, John, come on! Do you really believe in superstitions?  — Yeah. I am a very superstitious person. I think that some superstitions may be useful and sometimes really mean something bad or good. Anyway, you can never know if they are real or not.  — I prefer not to believe them. Life is way simpler if you don't mind about any superstitious things. I am not scared of black cats like you.  — But you can never find a four-leaf clover.