Диалог по английски приглашения друга сходить в ресторан быстрого питанияминемум 20 строчек

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
-Hello -Hello -I don't want to come with me to the restaurant? -With pleasure! -To what? -In one that is nearby "What do we have? -I'm losing weight, so I am going to eat something diet -And I probably eat two fried chicken, and then three salad -Really enjoyed the food! Thank you for the invitation.