Does your family take part in some ecology activities? Where do you usually have school ecological lessons? If you follow the 3-Rs rule? Why or why not? Ответьте на вопросы пож)) Заранее спасибо

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Yes, bus so rarely/ 2) In my school i dont have ecological lessons and i dont know why, maybe because we dont need this lessons, but i think its so important