Догадайся какие вопросы Мистер Гринвуд задал своим ученикам Прочитай ответы Запиши вопросы

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Do you like autumn? 2) Do you play tennis in summer? 3) Can you ski and skate? 4) Has he got a nice bike? 5) Does she like spring?
Гость
1)Do you like autumn? 2)Do you play tennis in summer? 3)Do you can ski and skate? 4) Does he has got a nice bike? 5) Does she likes spring?