Доклад my room

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
My room is big. It has a window, a door, a sofa, a desk and a wardrobe. Toys and books are on the shelves. The room is a lot of light. In this room, nice to learn, play and rest. Перевод:  Моя комната большая. В ней есть окно, дверь, диван, письменный стол, шкаф для одежды. Игрушки и книги стоят на полках. В комнате много света. В такой комнате приятно учиться, играть, отдыхать.
Гость
my room is not very big. it has a desk, a wardrobe, a sofa, a piano, a lot of toys, there are flowers on the windowsills. designer of his room was me. my room, it's my little world. in my room, I like to spend my time.