Дописать стихотворение Веры о днях неделях. I go to school on Monday, ... , ... , ...  And on Friday too. What about you? ... and ... is for fun: Walking with my daddy, Playing with my mum.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I go to school on Monday,Tuesday,Wednesday,Thursday.And on Friday too.What about you?Saturday and Sunday is for fun:.Walking with my daddy,Playing with my mum.
Гость
1. Tuesday, Wednesday, Thursday  2. Saturday, Sunday