Дописать вместо точек We have fir trees on ... , in ... and in our ... . Fir trees need ... , ... and ... to live.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
We have fir trees on ground, in garden in our house. Fir trees need water, sunlight, and carbon dioxide to live.
Гость
on the ground, in the forest and in our yard need water, sunlight and carbon dioxide to live