Допиши эти предложения, используя слова say или says. 1) My friend ___ she likes teddy bears. 2) My parents _

Допиши эти предложения, используя слова say или says. 1) My friend ___ she likes teddy bears. 2) My parents ____ they like to ski. 3) His wife ____ she can skate well. 4) Her husband ___ he can speak English. 5) These boys ____ they play football together. 6) The girl ____ she likes her present. 7) Mr Williams ____ he has a new car.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. says 2. say 3. says 4. says 5. say 6. says 7. says