Допиши несколько вопросов которые люди нередко могут задать друг другу в телефонном разговоре. образец: Hello, Jim! What are you doing now? 1) _________________ watching football on TV? 2)__________________eating for lunch? 3)A...
Допиши несколько вопросов которые люди нередко могут задать друг другу в телефонном разговоре.
образец: Hello, Jim! What are you doing now?
1) _________________ watching football on TV?
2)__________________eating for lunch?
3)Are you sitting or __________________?
4) What book _______________________?
5) What music ______________________?
Ответ(ы) на вопрос:
1)Do you like watching football on TV? 2)what do you like to eat for lunch? 3)Не знаю 4)What book read? 5)what music listen? (Вроде так)