Дополните меня пожалуйста I've lost my watch . объяснение предложения дополните меня   Lost the present perfect  statements  becouse ........... Что будет дальше ?

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
 Lost the present perfect statements because there is the auxiliary verb "to have" in this sentence, and as a result : "the watch is lost"