Дополните предложения существительными в единственном или множественном числе с соответствующим артиклем, если необходимо: 1.That is ( easy text). 2.It is (good pen). 3. (pen) is black. 4. I live on (second floor). 5. (flat) is...

Дополните предложения существительными в единственном или множественном числе с соответствующим артиклем, если необходимо: 1.That is ( easy text). 2.It is (good pen). 3. (pen) is black. 4. I live on (second floor). 5. (flat) is very comfortable. 6. Send me seven (pens). 7. (page seven) is clean.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. That is an easy text 2. It is a good pen 3. Pen is black 4. I live on the second floor 5. Flat is very comfortable 6. Send me seven pens 7. Page seven is clean