Допоможіть будь-ласка. Потрібно доповнити і написати - on (х2), in, under, over, above, below. 2. It's warm. The temperature is fourteen degrees.......zero. 3. The birds fly...the sea. 4. I've got a flover.....the sweater. 5....

Допоможіть будь-ласка. Потрібно доповнити і написати - on (х2), in, under, over, above, below. 2. It's warm. The temperature is fourteen degrees.......zero. 3. The birds fly...the sea. 4. I've got a flover.....the sweater. 5. It's cold. The temperature is twelve degrees.......zero. 6. Look at the grass....the hill! It's spring! 7. Let's make a snowman....a tree.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2 above 3 over 4 on 5 below 6 on  7 under