Дорогие друзья Помогите мне пожалуйста. Мне надо написать вопросы про Минск. Кто может Напишите на английском. Заранее спасибо чмок

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) When was the new Railway Station built? 2) Where is it located? 3) When was the new Railway Station rebuilt? 4) Is the building of Railway Station very modern   and   beautiful?
Гость
where is Minsk located? which nations are live in Minsk? which animals are live in Minsk? what is the name of the mayor of Minsk?