Джо записал рассказ о своей семье на диск но случайно стер некоторые слова. вставь is или are в пропуски. This...my family. It...not big. This...my mother. Her name...judy. They...nice. This...my father.
Джо записал рассказ о своей семье на диск но случайно стер некоторые слова. вставь is или are в пропуски.
This...my family. It...not big. This...my mother. Her name...judy. They...nice. This...my father.
Ответ(ы) на вопрос:
Is, is, is, is, are, is
This is family. It is not big. This is my mother. Her name is Judy. They are nice. This is my father.