Each state, country must, can have a good , strong, democratic, progressive, clever government. из этих слов нужно составить несколько предложения.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Every progressive country must have a clever government.
Each state can have a strong and democratic leader. Our country is progressive and democratic . We can have a good and strong country if we think more progressive.
Гость
Clever government solves all problems. Each state has its own anthem. Progressive students good progress on study. My brother is very strong. Can i have a good mark for History exam? Russia is democratic state. Country must defend his tradition.