Each state, country must, can have a good , strong, democratic, progressive, clever government. из этих слов нужно составить ?

Each state, country must, can have a good , strong, democratic, progressive, clever government. из этих слов нужно составить ??есколько предложения.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Clever government solves all problems. Each state has its own anthem. Progressive students good progress on study. My brother is very strong. Can i have a good mark for History exam? Russia is democratic state. Country must defend his tradition.