Electronic assistant: Hello! This is the electronic assistant of the Dolphin Sports Club. We kindly ask you to take part in our survey. We need to find out how people feel about doing household chores. Please answer six questio...

Electronic assistant: Hello! This is the electronic assistant of the Dolphin Sports Club. We kindly ask you to take part in our survey. We need to find out how people feel about doing household chores. Please answer six questions. The survey is anonymous — you don’t have to give your name. So, let’s get started. Electronic assistant: How old are you? Student: Electronic assistant: What family member are you? Student: Electroni с assistant: What household chores do you do regularly? Student: Electronic assistant: What technological devices do you use to help you with the household chores? Student: Electronic assistant: Why do you think it is important to share household chores among family members? Student: Electronic assistant: How would you advise to divide household chores among family members? Student: Electronic assistant: This is the end of the survey. Thank you very much for your cooperation.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Электронный помощник: Привет! Это электронный помощник спортивного клуба «Дельфин». Просим вас принять участие в нашем опросе. Нам нужно узнать, как люди относятся к домашним делам. Ответьте, пожалуйста, на шесть вопросов. Опрос анонимный - вам не нужно указывать свое имя. Итак, начнем.Электронный помощник: Сколько вам лет? Студент: Электронный помощник: Кто из вас член семьи? Студент: Electroni с ассистентом: Какие домашние дела ты делаешь регулярно? Студент: Электронный помощник: Какие технологические устройства вы используете, чтобы помочь вам в домашнем хозяйстве? Студент: Электронный помощник: Почему вы считаете важным разделять обязанности по дому между членами семьи? Студент: Электронный помощник: Как бы вы посоветовали разделить домашние дела между членами семьи? Студент: Электронный помощник: это конец опроса. Большое спасибо за сотрудничество.