Exercice 2 Дополните предложения предложенными ниже глаголами в форме Present Simple. Complete the sentences. like, live, lives, likes, don't live, doesn't live 1. I __________ in Russia. I __________ in Great Britain. 2. My Da...

Exercice 2 Дополните предложения предложенными ниже глаголами в форме Present Simple. Complete the sentences. like, live, lives, likes, don't live, doesn't live 1. I __________ in Russia. I __________ in Great Britain. 2. My Dad __________ in Canada. He __________ in America. 3. I __________ reading. But my brother __________ watching TV
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. live, don't live 2. lives, doesn't live 3. like, likes
Гость
Live,don't live. 2)lives, doesn't live