Find the odd words (найдите лишние слова).1) January, February, March, December2) May, June, July, August3) September, April, October, November4) winter, April, March, May5) November, winter, summer, autumn6) rain, snow, wind, ...

Find the odd words (найдите лишние слова). 1) January, February, March, December 2) May, June, July, August 3) September, April, October, November 4) winter, April, March, May 5) November, winter, summer, autumn 6) rain, snow, wind, nice 7) grey, hot, nice, fine
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. december 2. may 3. April 4. winter 5. november 6. nice 7. grey
Гость
1) march 2)may 3)april 4)winter 5)november 6)nice 7)hot