Find the words which are out of a logic list 1. a)correct. b)accurate. c)right. d)wrong 2.a)tongue. b)mouth. c)head. d)lip 3.a)neck. b)eye. c)ea

Find the words which are out of a logic list 1. a)correct. b)accurate. c)right. d)wrong 2.a)tongue. b)mouth. c)head. d)lip 3.a)neck. b)eye. c)ear. d)nose 4.a)article. b)booklet. c)headline. d)column 5.a)strike. b)rap. c)pat. d)tap 6.a)book. b)magazine. c)newspaper. d)prescription 7.a)huge. b)large. c)serious. d)big 8.a)north. b)east. c)west. d)earth 9.a)bell. b)key. c)door. d)tenant 10.a)horse. b)lion. c)donkey. d)sheep
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. a)correct. b)accurate. c)right. d)wrong 2.a)tongue. b)mouth. c)head. d)lip 3.a)neck. b)eye. c)ear. d)nose 4.a)article. b)booklet. c)headline. d)column 5.a)strike. b)rap. c)pat. d)tap 6.a)book. b)magazine. c)newspaper. d)prescription 7.a)huge. b)large. c)serious. d)big 8.a)north. b)east. c)west. d)earth 9.a)bell. b)key. c)door. d)tenant 10.a)horse. b)lion. c)donkey. d)sheep