Fish,windy, his, dinner, winter, sit, like, nice, , ice, run, jump, catsch, dog, standing hungry, lucky, pack, long, little. из этих слов нужно составить предложения. спасибо.

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
l like fish. Today windy. His name is Roma. In school has dinner. Today winter. I'am sitting. Masha nice. I'am eat ice-cream. Pomona run. Anna jump. Sid catch ball. It's dog.