F. Write questions and short answers. 1 you / write / a test? Q: ____________ A: Yes, ________ 2 two dogs / play / in your school? Q: _______________ A: No, ___________ 3 Maria / get up / now? Q: _______________ A: No,...

F. Write questions and short answers. 1 you / write / a test? Q: ____________ A: Yes, ________ 2 two dogs / play / in your school? Q: _______________ A: No, ___________ 3 Maria / get up / now? Q: _______________ A: No, ___________ 35. your friends / sit / on their chairs? Q: __________________ A: Yes, ______________
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. Did you write the test? Yes, I did. 2. Can two dogs play in your school? No, they can't 3. Can Maria get up now? No, she can't 4. Do your friends sit on the chair? yes they do