Get Read to play bing write past simple of the following verbs in the correct columns dance Stat go see be visit walk wear work live start travail ride play watch enjoy he

Get Read to play bing write past simple of the following verbs in the correct columns dance Stat go see be visit walk wear work live start travail ride play watch enjoy he lp do take have spend swim write buy say это слова а ещё Тут тип ed [t] тут ed [d] ed [id] и пли распределить по Правильные глаголы и по звуки приизношения как я написал и неправильные глаголы | | |
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
[t] danced, walked, worked, watched, helped, [d] lived, travelled, played, enjoyed, [id] started, visited, Went, saw, was/were, wore, rode, did, took, had, spent, swam, wrote, bought, said,