Give a two- minute talk about the friends and friendships you have in your life(более 6 предложений). Say: * if you have a lot of friends * what qualities you look for in friends *if you value your friends ( Why? /Why not?) * ...
Give a two- minute talk about the friends and friendships you have in your life(более 6 предложений). Say: * if you have a lot of friends * what qualities you look for in friends *if you value your friends ( Why? /Why not?) * what your usually do with your friends.
Ответ(ы) на вопрос:
Даю две минуты поговорить о друзьях и дружбе у вас есть в вашей жизни если у вас есть много друзей какие качества вы ищете в друзья какие качества вы ищете в друзья f вы цените своих друзей ( Почему? /Почему бы и нет?) what your usually do with your friends.