Helen: Hello! Hello! Alice, it's me, Helen. Alice: Oh, Helen,hi! How are you? Helen: Fine. And how are you? Alice: I'm fine too. Look here,He

Helen: Hello! Hello! Alice, it's me, Helen. Alice: Oh, Helen,hi! How are you? Helen: Fine. And how are you? Alice: I'm fine too. Look here,Helen, are you doing anything special tonight? Helen:No, not really. Why? Alice:I've got two tickets for the ballet '' Shchelkunchik ". Have you seen it? Would you like to join me? Helen: I'd love to. It's at the Bolshoi, isn't it? Alice: Unfortunately, not tonight. It's on the other stage. But the dancers are the same and the scenery is the same too. Helen: That suits me fine. But what about our seats? Are the tickets expensive? Alice: I'm sorry, they are not cheap, but they are in the stalls and we'll see the stage very well. Helen: Ok. When and where shall we meet? Alice: I'll be at the bus stop at a quarter to 7. Helen: Bye-bye, then. Alice: Bye Переведите плиз дам 18 балов
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Алиса: О, Хелен, привет! Как дела? Хелен: Хорошо. А как у тебя дела? Алиса: Я тоже в порядке. Послушай, Хелен, ты делаешь ничего особенного сегодня? Хелен: Нет, не совсем. Зачем? Алиса: У меня есть два билета на балет '' Shchelkunchik ". Вы его видели? Не хотели бы вы присоединиться ко мне? Хелен: Я бы с удовольствием. Это в Большом театре, не так ли? Алиса: К сожалению, не сегодня. Это на другой стадии. Но танцоры такие же, и декорации такой же тоже. Хелен: Это меня устраивает отлично. Но как насчет наших мест? Являются ли билеты дорогие? Алиса: Мне очень жаль, что они не являются дешевыми, но они находятся в стойлах, и мы увидим сцену очень хорошо. Хелен: Хорошо. Когда и где мы встретимся? Алиса: Я буду на автобусной остановке в четверть до 7. Хелен: До свидания, а затем. Алиса: Пока