I. Составьте предложения из данных слов, обращая внимание на порядок слов. 1. He, when, horse, was, his, laughing, off, he, fell. 2. Money, yesterday, the, far, is, the, looking, stolen, police. 3. For, you, looking, are, what?...

I. Составьте предложения из данных слов, обращая внимание на порядок слов. 1. He, when, horse, was, his, laughing, off, he, fell. 2. Money, yesterday, the, far, is, the, looking, stolen, police. 3. For, you, looking, are, what? 4. She, speak, can, any, fluently, language, foreign?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1. When he fell off his horse he was laughing. 2. The police are looking for the money stolen yesterday (возможно, ошибка в наборе слов- вместо is надо are, потому что полиция мн.числа, и вместо far надо for) 3.  What are you looking for? 4. Can she, speak fluently any foreign language?