II. а) Преобразуйте общий вопрос в специальный, используя данные вопросительные сл?

II. а) Преобразуйте общий вопрос в специальный, используя данные вопросительные сл??ва. 1. Do they live near here? / Where do they live? 2. Do they often visit museums/? What... 3. Did you talk to them yesterday? Whom... 4. Can Jim play the guitar? What instrument... 5. Does she eat sweets every day? / How often...
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
2.What museums have you visited already? 3.Whom you talk to yesterday? 4.What instrument can Jim play? 5.How often she eats sweets?