Imagine that you're at an internation conference Say what your name is, where you are from and what language you speak
Ответ(ы) на вопрос:
представь, что ты на межнациональной конференции. Скажи свое имя, откуда ты и на каком языке ты разговариваешь
Пример ответа:
my name is Anjeli, I am from Spain. I speak in Spanish, cause it is my own language(Мое имя Анжели, Я из Испании. Я говорю испанском, потому что это мой родной язык)