Insert “have got” or “ has got”. (Вставь“have got или“ has got”): 1)Ann ........................a robot. 2) Billy ...........................a dog. 3) We ...........................many balls. 4)Teachers...................a lot...

Insert “have got” or “ has got”. (Вставь“have got или“ has got”): 1)Ann ........................a robot. 2) Billy ...........................a dog. 3) We ...........................many balls. 4)Teachers...................a lot ofbooks. 5) I.................................agreen lamp
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) has got 2) has got 3) have got 4) have got 5) have got
Гость
1) has got 2)has got 3)have got 4)have got 5)have got