Используя глаголы love. like. hate. скажи как ты относишься к этим животным еде и цветам.о

Используя глаголы love. like. hate. скажи как ты относишься к этим животным еде и цветам.образец i like cats but i love dogs. i dont like snails but i hate frogs. составить 6 предложений. lions bears kangaroos turtles животные.lemons oranges grapes apples еда. white black purple red цвета.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I like lions dut i love dears. i dont like kangaroos dut i hate turtels.i like lemons dut i love oranges.i dont like grapes dut i hate apple.i like white dut i love black.i dont like purple but i hate red.