Исправить ошибки и растваить знаки препинания. 1. Сустрэча запланавана была на рані час аднак надворье нажаль унесла сваю папрауку у план. 2. І гэты ясны день і гэтыя краявіды поуныя паэзіі і гэтыя весткі аб новам месццы ,сабра...

Исправить ошибки и растваить знаки препинания. 1. Сустрэча запланавана была на рані час аднак надворье нажаль унесла сваю папрауку у план. 2. І гэты ясны день і гэтыя краявіды поуныя паэзіі і гэтыя весткі аб новам месццы ,сабраныя у дарозі усе гэта памацняла той добры настрой з якім падьезжау Лабановіч да Пінска. 3. У высокам і яшчэ светлаватам неби сямтам гараць маленькія рэдкія зоркі. В некоторых местах место обычного "y" пишется (у нескладовае) на клавиатуре просто нет поэтому пришлось так
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Зустріч була запланована на ранній час,однак на дворі ,на жаль,внесла свою поправку в план У високім і яснім небі подекуди виднілись  маленькі зорі