It is stormy. I'm afraid of the storm. It is very cold but I want to go skiing. I don't want to do my homework. it is rainy but I'd like to go for a walk. it's windy but I don't want to put on my hat. I don't want to make my be...

It is stormy. I'm afraid of the storm. It is very cold but I want to go skiing. I don't want to do my homework. it is rainy but I'd like to go for a walk. it's windy but I don't want to put on my hat. I don't want to make my bed. перевести
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Его штормит. Я боюсь шторма. Это очень холодно, но я хочу покататься на лыжах. Я не хочу делать мою домашнюю работу. идет дождь, но я хотел бы пойти на прогулку. это ветрено, но я не хочу, чтобы надеть шляпу. Я не хочу, чтобы моя кровать.