It was the White Rabbit again. He was hurrying down the long room, with some white gloves in one hand and a large fan in the other hand lice was afrai

It was the White Rabbit again. He was hurrying down the long room, with some white gloves in one hand and a large fan in the other hand lice was afraid, but she needed help. She spoke in a quiet voice. "Oh, please, sir Rabbit jumped wildly, dropped the gloves and the fan, and hurried away as fast as he could Alice picked up the fan and the gloves. The room was very hot, so she began to fan herself while she talked. "Oh dear! How strange everything is today! Did I change in the night? Am I a different person today? Нужен перевод, за ранее спасибо)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Это опять был белый Кролик. Он спешил вниз по длинной комнате, с белыми перчатками в одной руке и большим веером в другой руке вшей боялась, но ей нужна была помощь. Она говорила тихим голосом. "О, пожалуйста, сэр Кролик подскочил как ошпаренный, уронил перчатки и веер, и поспешил прочь так быстро, как мог Алиса подобрала веер и перчатки. Номер был очень жарко, так что она начала себя вентилятор, пока она говорила. "Ах, Боже мой! Как странно все сегодня! Я изменилась за ночь? Я другой человек сегодня?