Изменить предложения, используя наречия. Example: He is a bad reader.- He reads badly 1) Jane is a very good co

Изменить предложения, используя наречия. Example: He is a bad reader.- He reads badly 1) Jane is a very good cook. 2) Kate and Mary are bad dancers. 3) Betty`s smile is very nice. 4) They are lazy workers 5) James Green is a slow writer.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) Jane cooks badly. 2) Kate and Mary dance badly. 3) Betty smiles nicely. 4) They work lazily. 5) James Green writes slowly.