Как будет на английском 10:30, 2:15, 4:40, 5:45, 7:00,9:05,4:10,2:00 Кто скажет спасибо!

Гость
1. It is half past ten. 2. It is a quarter past two. 3. It is twenty to five. 4. It is a quarter to six. 5. It is seven o`clock. 6. It is five past nine. 7. It is ten past four. 8. It is two o`clock.