Как читается по русски Vet: Hi,John. What`s the matter? John: It`s Tom, my parrot. Vet: Оh, what`s wrong with him? John: I think he`s jot a broken wing. Vet: Really? How? John: I don`t know. Vet: How old is he? John: He`s about...

Как читается по русски Vet: Hi,John. What`s the matter? John: It`s Tom, my parrot. Vet: Оh, what`s wrong with him? John: I think he`s jot a broken wing. Vet: Really? How? John: I don`t know. Vet: How old is he? John: He`s about four years old. Vet: Let`s have a look at him. John: ok Аnswer the questions 1. what pet has John got? 2. What problem does his pet have? 3. How old is he?
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Вэт: хай, джон. Вотс ё мэттэ? Джон: итс Том, май пэррот. Вэт: о, вотс рон виз хим? Джон: ай синк хис джот э броукен винг. Вэт: риэли? хау? Джон: ай донт ноу. Вэт: хау олд ис хи? Джон: хис эбаут фо еас олд. Вэт: лэтс хэв э лук эт хим. Джон:окей ансэ зэ квэсшнс 1вот пэт хэз Джон хэв? 2вот проблэм дос хиз пэт хэв 3хау олд из хи?