Как перевести с английского на русский Read and fill in : food, you, yummy or do

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Read and fill in : food, you, yummy or do - прочитайте и заполните пропуски следующими словами : еда , вы (ты ), вкусный, делать. 5. 1.My favourite 1)food is chips! 2.I love chips, I 2)do ! 3. I think chips are 3)yummy ! 4.What about 4)you ? 6. My favourite food is chocolate ! I love chocolate , I do ! I think chocolate is yummy! What about you ?