Как правильно написать по английски предложения, у меня есть 4 книги у моего папы есть 5 зелёных попугаев моя бабушка доктор наша школа красивая мы счастливы

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I have 4 books My dad has 5 green parrots My granny doctor Our school is beautiful We are happy
Гость
I have got four books. My Dad has got five green parrots. My Grandmother is doctor. Our school is beautiful! We are happy!