Какие необычные способности есть у этого морского котика?задай вопросы его дрессировщику так,чтобы они подходили к этим ответам. You:Mr Nice,can he...... Mr Nice:Yes,he can.He can sing very well. You:............ Mr Nice :No ,h...

Какие необычные способности есть у этого морского котика?задай вопросы его дрессировщику так,чтобы они подходили к этим ответам. You:Mr Nice,can he...... Mr Nice:Yes,he can.He can sing very well. You:............ Mr Nice :No ,he can't.But he can jump. You:...... . Mr Nice :No,he can't. But he can paint. You:....... Mr Nice :Yes,he can.He loves it.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
1) sing 2) can he play football 3) can he write letters 4)can he swim