Какие предложения можно составить со словами quit, manage, prove,

Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
I am planing to quit smoking. I think I can manage it. It will prove that I'm a strong person.
Гость
I couldn't understand why Tom wanted to quit school. Я не мог понять, почему Том хочет бросить школу. She manages a shoe store. Она управляет обувным магазином. It will prove that I'm a strong person.