Какое местоимение надо your,my,their.И какое слово eating,homework, sleeping._____слово.....-местоимениеThey are ........... soup ._______soup is hot.Are you doing _____ .............? тут про работу по домуSh! ______ children ...

Какое местоимение надо your,my,their. И какое слово eating,homework, sleeping. _____слово .....-местоимение They are ........... soup ._______soup is hot. Are you doing _____ .............? тут про работу по дому Sh! ______ children are..............
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
They are eating soup. Their soup is hot. Are you doing your homework? (Это не про работу по дому, а про дз) Sh! My children are sleeping