Краткий пересказ диалога своими словами от 3го лица ,пожалуйста Hello. – Hello. – How are you? – I'm fine, thank you. And you? – I'm fine, thank you. Where are you from? – I come from England. – You come from England? Do you ...

Краткий пересказ диалога своими словами от 3го лица ,пожалуйста Hello. – Hello. – How are you? – I'm fine, thank you. And you? – I'm fine, thank you. Where are you from? – I come from England. – You come from England? Do you like Manchester United? – Hmm… I don't like football. – Oh… You don't like football. Hmm... I seeiv. Why did you come here? – I came for vacation . – You came for vacation? Are you having fun? – Yes, I'm having a great time. – What do you like the best about here? – What do I like the best? Well, the people are very kind. – Yes, the people here are kind. Do you like the food? – Yes, the food is great! – Is the food too spicy for you? – No, I love spicy food. I could eat spicy food every day. – How much longer will you stay here? – I will stay two more days. – Oh...Then you will go home? – Yes, then I will go home. – Where do you work? – I work for a big company – What kind of company do you work for? – I work for an import company. And... er... What about you? – I work at a bank.
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Здравствуйте. – Привет.  – Как ты? – Я в порядке, спасибо. А вы? – Я в порядке, спасибо. Откуда ты? – Я родом из Англии. – Вы приехали из Англии? Вам нравится "Манчестер Юнайтед"? – Хм... я не люблю футбол. – Ох... ты не любишь футбол. Мда... я seeiv. Зачем ты пришел сюда?  – Я пришел для отдыха . – Ты приехал в отпуск? Тебе весело?  – Да, я отлично провожу время. – Что тебе больше всего нравится здесь?  – Что мне нравится? Хорошо, люди очень добрые.  – Да, люди здесь добрые. Нравится ли вам еда? – Да, еда отличная! – Это еда слишком острая для вас? – Нет, я люблю острую пищу. Я могу есть острую пищу каждый день. – Как долго вы здесь пробудете?– У меня останется еще два дня. – О...тогда вы будете возвращаться домой? – Да, тогда я пойду домой.  – Где вы работаете?  – Я работаю на большую компанию – В какой компании вы работаете?  – Я работаю в импортной компании. И... Э... А как насчет вас? – Я работаю в банке.