Кто не тупой сюда!!!!!!!!!!!!!!!!! Надо написать сочинение со 6 временами P.s Pr.s P.c Pr.c F.s P.perf

Кто не тупой сюда!!!!!!!!!!!!!!!!! Надо написать сочинение со 6 временами P.s Pr.s P.c Pr.c F.s P.perf. (-_(-_-)_-)
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
Pr. S- my sister visits our grandma every sunday. Pr. C.- I am not writing a latter now. Past S.- I didn^t understand something when i was a baby. Pr.Perf.- everyone has heard birds singing/ Past C.- many women and children were trying to escape. F.S.- he will ring up tomorrow