London is the capital of England.There are lots of things to see in London. Trafalgar Square is popular wiht tourists. There is a statue of Lord Nelson there. Oxford Street is a very busy place.The River Thames Bridge is over t...
London is the capital of England.There are lots of things to see in London. Trafalgar Square is popular wiht tourists. There is a statue of Lord Nelson there. Oxford Street is a very busy place.The River Thames Bridge is over the River Thames. Buckingham Palace is where the Queen of England lives.London is a wonderful city.
СРОЧНО ПРОШУ ПРОИЗНОШЕНИЕ НА РУССКОМ ЭТОГО ТЕКСТА.ПРОШУ СРОЧНО. ПРОИЗНОШЕНИЕ ТЕКСТА!! ДО 22:00 ПО МСК ВРЕМЕНИ НАДО!!!!
Ответ(ы) на вопрос:
Ландан из зе кэпитал ов Ингланд. Зер ар лотс оф фингс ту си ин Ландан. Трафаглар Свэйр из попьюлар вив туристс. Зер из э статью оф Лорд Нелсон зейр. Оксворд стрит из бизи плэйс. Зе ривер тфэмз бридж из овер зе ривер тфэмз. Букингэм пэлэс из вере зе квин оф ингланд ливс. Ландан из э вандерфул сити.
Отметь пожалуйста как лучшее решение, если помогла(хочу в новый статус перейти)
Лондон ис зе кэпитал оф Ингланд. Зеара лотс оф синкс ту си ин Лондон. Трафальгар Скуэйр ис популяр уинт тоуоистс. Зере ис а стэтью оф Лорд Нелсон зер. Оксфорд стрит ис э вэри бизи плэйс. Зе ривер Сэймс. Букингам Пэлэйс ис вэр зе Куин оф Ингланд лайвз. Лондон из э уандерфул сити.