ЛЮДИ!!СРОЧНО!! 20 БАЛОВ!!! ПОЖАЛУЙСТА!!! V. Make up the dialogue (headache, medicine, feel bad, stay, temperature, all right, What’s the matter, runny, take, give up) - Doctor, I’m afraid I … . - … with you? - I’ve ...

ЛЮДИ!!СРОЧНО!! 20 БАЛОВ!!! ПОЖАЛУЙСТА!!! V. Make up the dialogue (headache, medicine, feel bad, stay, temperature, all right, What’s the matter, runny, take, give up) - Doctor, I’m afraid I … . - … with you? - I’ve got a … and a … nose. - Have you taken your … ? What is it? - It’s 37.8. Poor me! - … it easy. Everything will be … . You should … in bed and take the … . … fast food. Good-bye up. - Good-bye, doctor. Thanks a lot. составить диалог (головная боль, Лекарство, плохо себя чувствую, остаться, температуру, все в порядке, в чем дело, насморк, возьмем, отдадим) - Доктор, я боюсь, что ... . - ... с вами? - У меня есть ... и ... нос. - Ты принял ... ? Что это? - Это 37.8. Бедный я! - ... это просто. Все будет ... . Вы должны ... в постель и возьмите ... . ... фаст-фуд. Прощайте вверх. - До свидания, доктор. Спасибо большое. (КАК-то перевелось) ну все равно помогите!!
Гость
Ответ(ы) на вопрос:
Гость
feel bad What’s the matter headache runny temperature take all right stay medicine give up